»Ko smo začeli raziskovati te regije možganov, ni bilo o funkcijah celic v njej znanega skoraj nič.«
»Smrt celic v možganih nastopi v daljšem časovnem obdobju, kot smo domnevali do zdaj.«
»To pomeni, da veliko prej, kot bi bil njihov čas, nekatere celice v možganih začnejo odmirati.«
»Najpogostejša nevrodegenerativna bolezen je Alzheimerjeva bolezen, pri kateri odmirajo celice, predvsem možganske skorje, pri kateri so miselne in spominske funkcije.«
»Druga najpogostejša pa je Parkinsonova bolezen, pri kateri kjer začnejo, kakih 20, morda celo 30 let prej, preden spoznamo prve znake Parkinsonove bolezni, odmirati celice globoko v možganih...«
»S strategijami za zdravje možganov se moramo ukvarjati preden pridemo v obdobje starostnega usihanja funkcij. Tako kot ne moremo začeti skrbeti za svoje zobe, ko nas je strah gnilobe. A za razliko od zobovja možganov ne moremo nadomestiti.«
»Vzemimo celico, ki se deli 20 minut. Po 48 urah bi lahko nastalo toliko celic, kot je masa tega planeta.«
»Ta črna substanca je za človekovo življenje zelo pomembna, saj v njej celice proizvajajo kemični prenašalec, dopamin, ki omogoča drugim delom možganov, da načrtujejo gibe, bodisi avtomatične bodisi hotene.«
»Če si pretirano odprtih misli, ti bodo izpadli možgani.«
»Pri tovrstnih raziskavah se moramo najprej vprašati, kakšni so podatki drugih indikacij s temi celicami. V tem primeru ne gre za matične celice, temveč za mezenhimske matične celice, ki izvajajo popravo organskih sistemov v telesu.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju